ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA -najlepszego przyjaciela dzieci został ustanowiony 114 lat temu. A nazwa Teddy Bear, wzięła się od zdrobnienia imienia Teodora Roosevelta, który podczas polowania kazał wypuścić wystraszonego niedźwiadka.
25-go listopada na całym świecie obchodzi się „Dzień Pluszowego Misia”. Uczniowie klas I-III ZSP Nr 2 w Sarnowie od kilku lat uroczyście świętują to wydarzenie.
Miś jest przyjacielem dzieci- ich ulubioną przytulanką, towarzyszem zabaw. Pociesza, dodaje otuchy, łagodzi smutki i lęk przed samotnością.
A jak wieść niesie „Czy to wczoraj, czy to dziś - dzieciom jest potrzebny miś”, to uczniowie przynieśli w tym dniu ze sobą swoje pluszowe przytulanki oraz spotkali się z wielkim pluszowym misiem. Wszyscy uczestniczyli w paradzie misiów.
Uroczystość rozpoczęła się od spotkania z panią bibliotekarką z Gminnej Biblioteki Publicznej w Sarnowie. Dzieci poznały historię pluszowego misia oraz ciekawostki z życia misiów żyjących w różnych stronach świata. Obejrzały pokaz multimedialny pt. ,, Misie jakie znamy z książek i filmów". Uczniowie mieli okazję zobaczyć wystawę książek, czasopism , puzzli oraz innych przedmiotów, których bohaterami były misie: Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Yogi, Gumisie i inne. Dzieci brały udział w konkursie przyrodniczym, rozwiązywały zagadki i quizy z wiedzy o życiu niedźwiedzi. Ponadto podczas spotkania odbywały się wesołe zabawy ruchowe, wspólne śpiewanie piosenek, oglądanie fragmentów bajek oraz misiowe słodkie konkurencje tj. jedzenie miodu na czas, picie soku przez słomkę, zbieranie wykałaczek kuchenną rękawicą. Podczas wspólnej zabawy wybrano najmniejszego, największego, najbardziej puszystego i najbardziej kolorowego misia.
Uczniowie brali udział w konkursie plastycznym pt. ,, Mój ulubiony miś", a wyróżnione i nagrodzone prace można obejrzeć na wystawie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sarnowie. Ponieważ misie lubią miód na koniec spotkania każdy uczeń otrzymał słodkie,, małe co nieco".
Ten dzień był nie tylko okazją do świetnej zabawy, lecz także służył promocji czytelnictwa.