Głośne czytanie w przedszkolu

21 listopad 2022

 

Najważniejszą rolę w budowaniu nawyku czytania powinien odgrywać dom. Często jednak przedszkole uzupełnia domowe czytanie poprzez codzienny kontakt z książką. W związku z tym w naszym przedszkolu kontynuowaliśmy tradycję głośnego czytania dzieciom poprzez włączanie do niej chętnych rodziców oraz zaproszonych gości. Tym razem, na nasze zaproszenie, w przedszkolu pojawili się rodzice: Zosi, Tymka, Amelki, Patrycji, Szymka i Lili oraz Mikołaja. Nasze przedszkole odwiedzili również uczniowie klas starszych, gdzie przenieśli nas w świat przygód Basi oraz gość specjalny autorka książek dla dzieci Pani Jolanta Pochylska - Zeman. Warto wspomnieć, że codziennie przed zajęciami wychowawczynie wdrażają głośne czytanie uzupełniając zajęcia poranne. Głośne czytanie wszechstronnie działa na dziecko: stymuluje rozwój mózgu, uczy myślenia, rozwija słownictwo, pamięć i wyobraźnię, zbliża, uczy wartości, buduje poczucie własnej wartości. Dlatego kochani Rodzice zapraszamy do głośnego czytania dzieciom w domu oraz w naszym przedszkolu.

 

ZAPRASZAMY DO GALERII

ZAPRASZAMY DO GALERII