Świąteczny Kiermasz Książek

25 listopad 2022
Rada Rodziców Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Sarnowie, z przewodniczącą Panią Pauliną Turek na czele organizuje Świąteczny Kiermasz Książek.
Kiermasz działa na zasadzie wymiany książek między dziećmi. Rodzice przedszkolaków mogą przynieść książki używane lub nowe, którymi ich pociechy już się znudziły lub nigdy nie kupiły ich serca ale mogą znaleźć nowych właścicieli, którzy się nimi zainteresują i je pokochają. Zbiórka książek trwa od 21 listopada do końca miesiąca. Książki można zostawiać w specjalnie przygotowanym pudełku, ozdobionym przez Panią Monikę Bzowską, zastępcę przewodniczącego Rady Rodziców.
Po zakończeniu zbiórki odbędzie się docelowy kiermasz, podczas którego będzie można zakupić książki w bardzo rozsądnych cenach, nawet za tzw. symboliczną złotówkę. Środki pozyskane ze sprzedaży książek zostaną przeznaczone na pokrycie wydatków wynikających z całorocznej działalności Rady Rodziców takich jak; organizacja Balu Karnawałowego, upominków z okazji Dnia Dziecka, upominków na pasowanie na przedszkolaka, Festyn Rodzinny i wiele innych.
Ponadto kiermasz ma również wymiar edukacyjny i wychowawczy, wyrażający się w promowaniu czytelnictwa wśród najmłodszych. Nasze przedszkole przystąpiło również do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, w ramach którego planowany jest zakup wielu nowych, interesujących pozycji za ponad 2 tysiące złotych, o czym poinformowała nas wicedyrektor Pani Agnieszka Słowikowska.
Warto wspomnieć, że pomysłodawczynią inicjatywy jest Pani Katarzyna Symonides-Turek, skarbnik Rady Rodziców Przedszkola.
Jeśli masz książki dla dzieci w dobrym lub bardzo dobrym stanie i nie wiesz co z nimi zrobić możesz skontaktować się z najbliższym Ci rodzicem przedszkolaka i przekazać je na nasz Kiermasz - informują członkowie Rady Rodziców.