DYŻUR WAKACYJNY PRZEDSZKOLI W GMINIE PSARY

07 maj 2024

Wakacyjne dyżury przedszkoli w gminie Psary
w roku szkolnym 2023/2024

 Jak co roku w gminie Psary organizowane będą wakacyjne dyżury dla przedszkolaków. Podczas tegorocznych wakacji pracować będą jednocześnie po dwie placówki według następującego harmonogramu:

1.07 - 31.07.2024 r.:
• Szkoła Podstawowa im. E. Gierczak w Gródkowie, ul. Leśna 2, 42-575 Gródków, tel.: 32 267 22 40, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
• Przedszkole Publiczne w Psarach, ul. Malinowicka 16, tel.: 661 59 92 22, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

1.08 - 30.08.2024 r.:
• Przedszkole Publiczne im. Misia Uszatka w Strzyżowicach, ul. 1 Maja 17, tel.: 32 360 43 71, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
• Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Dąbiu, ul. Pocztowa 39, 42-504 Będzin, tel.: 322672204, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Informujemy, że na dyżur wakacyjny można zapisać tylko te dzieci, które w roku szkolnym poprzedzającym dyżur uczęszczały do przedszkoli lub oddziałów przedszkolnych w gminie Psary. Przyjmowane będą przede wszystkim te przedszkolaki, których rodzice są osobami pracującymi.
W czasie dyżuru w danej placówce grupa będzie utworzona, jeśli zostanie do niej zgłoszonych co najmniej 10 dzieci. Z uwagi na obowiązujące przepisy oświatowe i bezpieczeństwo liczba dzieci w grupie nie może przekraczać 25. Zapisy na dyżur trwać będą od 15 maja do 10 czerwca 2024 r. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc ważną rolę pełniła będzie kolejność zgłoszeń. O przyjęciu dziecka na dyżur decyduje dyrektor placówki, który najpóźniej do 14 czerwca 2024 r. opublikuje listę dzieci przyjętych wraz z listą rezerwową.
Zainteresowani rodzice muszą złożyć w sekretariacie placówki kartę zgłoszenia, oświadczenie o nie korzystaniu z urlopu w okresie dyżuru, na który chce się zapisać dziecko oraz wnieść „z góry” opłatę za korzystanie z usług przedszkolnych na konto wskazane w zawieranej umowie. Wszelkie niezbędne formularze udostępniamy w linku poniżej.
Oczywiście w losowych przypadkach można zrezygnować z dyżuru. Wówczas należy zgłosić ten fakt pisemnie (np. emailem) przed rozpoczęciem dyżuru - w przeciwnym razie nie będą zwracane poniesione koszty. Wyjątkiem jest choroba dziecka poświadczona zaświadczeniem lekarskim.
Proszę także pamiętać, że okres dyżuru wakacyjnego nie jest okresem adaptacji dla dzieci, które będą uczęszczały do przedszkola lub oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej od nowego roku szkolnego.

Zasady organizacji dyżurów w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych przy szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Psary.

 

Wnioski na dyżur wakacyjny wraz z załącznikami są do pobrania na stronie   sp.sarnow.pl