IV Powiatowy Konkurs „Wielcy Polacy”

11 grudzień 2023
8 XII 2023r. w ZSP nr 2 w Sarnowie drużyny ze szkół podstawowych z powiatu będzińskiego mogły pochwalić się wiedzą na temat życia i twórczości Aleksandra Fredry. Spotkanie odbyło się w ramach IV edycji Powiatowego Konkursu „Wielcy Polacy”. Tegorocznym bohaterem konkursu był Aleksander Fredro, najwybitniejszy polski komediopisarz, a także pamiętnikarz, poeta oraz żołnierz kampanii napoleońskich..
Podczas konkursu, wszystkich gości serdecznie powitała Pani Dyrektor-Małgorzata Barańska, dziękując wójtowi Gminy Psary , Panu Tomaszowi Sadłoniowi za ufundowanie nagród w konkursie, opiekunom za przygotowanie uczniów do konkursu, zaś wszystkim zespołom-sukcesu. Następnie w tematykę konkursu wprowadziła nas inscenizacja „Zemsty” przygotowana pod kierunkiem pani Małgorzaty Borowieckiej.
Przybyłe na konkurs drużyny musiały pochwalić się wiedzą na temat biografii patrona roku 2023 oraz wiedzą na temat jego utworów.
Zwycięską drużyną okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej ze Strzyżowic zdobywając I miejsce, II miejsce zdobyła drużyna z Gródkowa, III miejsce zdobyli uczniowie z Dąbia, natomiast wyróżnienia otrzymali uczniowie z Sarnowa oraz Mierzęcic.
Sponsorem nagród w konkursie była Gmina Psary, Rada Rodziców ZSP nr 2 w Sarnowie oraz firma DEPO.
W wydarzeniu uczestniczyli: wójt gminy Psary, pan Tomasz Sadłoń, sekretarz Gminy Psary, pani Mirella Barańska-Sorn, przedstawiciel z biblioteki w Sarnowie, pani Honorata Grudzień oraz nauczyciele z zaprzyjaźnionych szkół.