Narodowe święto niepodległości 2019

04 grudzień 2019

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia pamiętamy i czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Uczniowie „Naszej Szkoły” także pamiętają o tej ważnej dacie w historii naszego kraju i pragną uroczyście obchodzić Święto Niepodległości.

Uczniowie z pomocą nauczycieli przygotowali  podniosłą i wzruszającą uroczystość, podczas której wybrzmiały piękne polskie wiersze mówiące o tym, czym dla każdego z nas jest ojczyzna, wiersze mówiące o pięknie naszego kraju, a także przypominające jego burzliwą historię i walkę Polaków o odzyskanie upragnionej wolności.

Jednym z najważniejszych punktów tej uroczystości było wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. Cała społeczność „Naszej Szkoły” przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji: „Szkoła do hymnu”, by wspólnie z milionami uczniów w całej Polsce, a także poza jej granicami, punktualnie o 11.11 odśpiewać 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.

 

HYMN POLSKI