POMAGANIE JEST FAJNE !!!

09 listopad 2021

POMAGANIJEST  FAJNE !!!

 

Cała społeczność ZSP nr 2 w Sarnowie kolejny raz włączyła się w akcję pomocy dla Zespołu Szkół Specjalnych w Sosnowcu. Dzięki hojności rodzin naszych uczniów udało się zorganizować aż dwa duże transporty z żywnością i środkami chemicznymi, które zostały przekazane dla podopiecznych szkoły. Na zdjęciu prezentujemy tylko niewielki skrawek tego, co udało się przekazać.

Od wielu lat jednym z naszych celów jest pomaganie i uczenie pomagania. Przez cały rok szkolny uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami włączają się do przeróżnych akcji charytatywnych, które pomagają tym, którzy tego potrzebują.

Informacje o akcjach, do których uczniowie mogą przystąpić, są wcześniej umieszczane w zakładce OGŁOSZENIA w dzienniku elektronicznym Librus oraz ogłaszane na lekcjach wychowawczych.

Od 9 lat aktywnie bierzemy udział w akcji „Szlachetna paczka”, nasi uczniowie są wolontariuszami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zbieramy nakrętki, które są przekazywane na rzecz konkretnej osoby, zbieramy produkty żywnościowe dla Domu dziecka, szpitali i innych instytucji.

Dziękujemy :)