UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA I PASOWANIA NA UCZNIA

21 październik 2020

Dnia 16 października 2020 roku o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej im. Alfreda Szklarskiego w Sarnowie odbyło się uroczyste przyjęcie w szeregi uczniowskie tegorocznych pierwszoklasistów. Zebrani uczniowie w nowej, nietypowej rzeczywistości złożyli ślubowanie i zostali pasowani na ucznia.
Na ślubowanie przybyli: Sekretarz Gminy Psary Pani Mirella Barańska- Sorn, Dyrektor ZSP Nr 2 w Sarnowie Pani Małgorzata Barańska, Wicedyrektor ZSP Nr 2 Pani Agnieszka Regulska, wychowawca klasy Pani Agata Niemczyk oraz po jednym z rodziców od każdego ucznia.
Pierwszoklasiści w pięknych, galowych strojach i granatowych biretach na głowach udowodnili wszystkim zebranym, że są już gotowi, aby stać się pełnoprawnymi uczniami. Na dzień ślubowania pierwszoklasiści czekali od dawna. Do tej chwili przygotowywali się od pierwszego tygodnia nauki w szkole. Podczas akademii uczniowie klasy I zaprezentowali swój program artystyczny w którym z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki.
W obecności wszystkich zgromadzonych, dzieci przy sztandarze szkoły ślubowały gotowość do rzetelnej i pilnej nauki oraz wzorowego zachowania.
Najważniejszą część uroczystości poprowadziła pani dyrektor ZSP Nr 2 mgr Małgorzata Barańska, dokonując ,, dużym piórem” aktu pasowania i życząc nowo przyjętym uczniom wielu sukcesów w nauce i uśmiechu na co dzień.  Do grona uczniów zostało przyjętych 24 dzieci.

Na zakończenie uroczystości pierwszoklasiści otrzymali akty pasowania, prezenty ufundowane przez Wójta Gminy Psary Pana Tomasza Sadłonia, które wręczyła Pani Mirella Barańska-Sorn Sekretarz Gminy Psary  oraz rogi obfitości od rodziców. Następnie uczniowie udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką, aby nasza placówka była dla nich miejscem, gdzie będą chętnie przebywać, znajdą nowe przyjaźnie, rozwiną swoje zdolności i zainteresowania.

Wychowawca kl. I A. Niemczyk

 

 

 

 

Zapraszamy do galerii