Szlachetna paczka

27 grudzień 2019

„Każdy ma coś, co może dać innym”

      Szlachetna Paczka

Uczniowie klasy VII b Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Sarnowie  wraz z wychowawcą, panią Małgorzatą Borowiecką oraz rodzicami włączyli się już 6 raz do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka”. Szlachetna Paczka to dla najbardziej potrzebujących nie tylko świąteczny prezent, ale przede wszystkim impuls do zmiany. To mądra pomoc polegająca na nawiązaniu relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. W tym roku pomogliśmy rodzinie pani Iwony z Zawiercia. Uczniowie  przez okres grudnia zbierali potrzebne artykuły, które zostały przekazane potrzebującej rodzinie. Udało się przygotować 42 paczki z potrzebnymi artykułami żywnościowymi, chemicznymi i szkolnymi dla całej rodziny. Nie zabrakło także drobnych upominków, które są zawsze  miłym akcentem świątecznym.

Do akcji oprócz klasy siódmej „b”, włączyły się dzieci i rodzice z wszystkich klas. Dzięki temu uzbieraliśmy tak dużo potrzebnych artykułów. Z tego miejsca chcemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się i wparli nasze działania. Dzięki współpracy tak wielu osób mogliśmy podarować wybranym rodzinom trochę radości i szczęścia i sprawić, że Święta Bożego Narodzenia przepełnione będą nadzieja na lepsze jutro.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki

Kiedy wnosiliśmy paczki, cała rodzina z zaciekawieniem przyglądała się wszystkim przedmiotom. Najbardziej z prezentów były ucieszone dzieci: Patryk, Aneta, Ola i Ewa. Pytali, czy aż tak duża ilość paczek jest tylko dla nich i chętnie odpakowywali. Pani Iwona zaczęła oglądać wszystkie szafki w domu, by wystarczyło miejsca na wszystkie produkty spożywcze. Jej mąż, pan Paweł, pomagał dzieciom w odpakowywaniu prezentów i wzruszał się razem z nimi. Wszystkie dzieci były zadowolone.

Słowo od Rodziny

Dzieci przygotowały wierszyk, dla nas:
"Gdy pierwsza gwiazdka na niebie zabłyśnie,
niech Cię aniołek ode mnie uściśnie
i niech przekaże serdeczne życzenia
z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
Dziękujemy za wszystko".