Spotkanie z policjantami

30 październik 2019

25 października na zaproszenie  dzieci i nauczycieli przybyli do naszej szkoły i przedszkola policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wojkowicach. Tego dnia dzieci i uczniowie ze wszystkich grup wiekowych zgromadziły się w sali, aby powitać niecodziennych gości. Będzińscy stróże prawa w towarzystwie smoczycy Klary, maskotki policji, zawitali do naszych przedszkolaków i uczniów  na pogadankę dotyczącą ich bezpieczeństwa zarówno w życiu codziennym jak i w trakcie drogi do przedszkola i do szkoły oraz ostrzegali także przed potencjalnymi zagrożeniami jakie mogą spotkać dzieci w różnych sytuacjach. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się także jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna  jest  praca policjanta. Największą atrakcją tego spotkania była możliwość znaleźć się za kierownicą policyjnego radiowozu by przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant. Przedszkolaki mogły użyć sygnałów świetlnych i dźwiękowych oraz powiedzieć coś do megafonu.  Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie o zasadach bezpieczeństwa , które na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci!