IV Gminny Złaz Turystyczno-Krajoznawczy

03 październik 2019

W dniu 28 września 2019r. odbyła się czwarta edycja złazu turytyczno-krajoznawczego. Drużyna naszej szkoły wędrowała w tym roku trasą niebieską. Wystartowaliśmy spod budynku Szkoły Podstawowej w Dąbiu. Przemierzając trasę udaliśmy się w stronę Brzękowic, Garbacza podziwiając po drodze przepiękne widoki na Beskidy, Górę Dorotę, Górę Bukową oraz Ostrą Górę. Po drodze mijaliśmy kapliczkę "pod dzwonkiem", której legenda głosi, że dzwon z kaplicy w trakcie zbliżającej się burzy odganiał ją w czasie prac polowych. W trakcie marszu zbieraliśmy również potrzebne nam przedmioty do stworzenie "totemu leśnego ludka" . Nasza drużyna  w tym roku zdobyła I miejsce. Nagrody wręczył Wójt Gminy Psary Pan Tomasz Sadłoń. Uczestnicy tegorocznej edycji otrzymali rówież pamiątkowe przypinki.