Podróż do Afryki, czyli … dzień otwarty w ZSP nr 2 w Sarnowie!

11 czerwiec 2019

          

           Przyszyli pierwszoklasiści wraz z rodzicami dn. 07.06.2019 r.  uczestniczyli w zajęciach otwartych w Szkole Podstawowej im. A. Szklarskiego w Sarnowie. Zajęcia dla przyszłych uczniówprzygotowała pani mgr Olga Barańska– Kocot oraz pani mgr Aleksandra Czapla. Dzieci uruchamiając swoją wyobraźnię wyruszyły w podróż do gorącej części kuli ziemskiej. Zajęcia rozpoczęły się od poznania swoich imion. Poprzez zabawę ruchową przyszli uczniowie odbyli podniebny lot, który doprowadził ich do Afryki. Tam dzięki zagadkom, filmie edukacyjnym, piosenkom oraz zabawom dydaktycznym poznały m.in. kontynenty, korzystały z globusów, rozpoznawały egzotyczne zwierzęta, słuchały ich odgłosów, poszerzały wiadomości na temat ochrony dzikich zwierząt. Podróż zakończyła się powrotem do Polski i wykonaniem pracy plastyczno – technicznej z instrukcją pt.”Papuga”.

           Przyszli pierwszoklasiści zostali obdarowani upominkami i wraz z rodzicami zwiedzili niektóre miejsca w naszej szkole m.in. nowoczesną salę gimnastyczną, piękną „Zieloną pracownię” finansowaną ze środków z Unii Europejskiej, gdzie odbywają się lekcje geografii, biologii, fizyki i chemii.  Zobaczyli ścianę pamięci poświęconą patronowi naszej szkoły oraz przez chwilę uczestniczyli w zajęciach z języka niemieckiego w kl. VII b. Korzystając z okazji przyszli uczniowie poznali jak należy powiedzieć dzień dobry w tym języku. Dzieci opuściły mury naszej szkoły z uśmiechem i życzmy im, aby pierwszego września wróciły z takim samym optymizmem.